Jakie zabezpieczenia do zakładu jubilerskiego?

#2016-12-07 23:28:54 

Taktyk

Użytkownik

Hej wszystkim! Jestem na etapie realizacji swoich marzeń i po długiej pracy u mojego „mistrza” otwieram w końcu swój własny zakład jubilerski :) Sam projektuję i wykonuję biżuterię i różne ozdoby z kamieni i metali szlachetnych. No ale nie o tym chciałem z Wami porozmawiac :) Chodzi mi raczej o to, jakie nowoczesne rozwiązania warto zainstalować, żeby swój dobytek chronić. Jak uważacie?
#2016-12-08 00:30:48 

Prostolinijny

Użytkownik

a to u swojego mistrza nie podpatrzyłeś? Przecież napewno on też miał solidne zabezpieczenia.
#2016-12-08 01:32:45 

Taktyk

Użytkownik

Cóż, staruszek miał nieco na to trochę inny pogląd, tj oczywiście ma alarm, ale oprócz tego ma potężne drzwi antywłamaniowe i kraty w oknach. Ja chciałem zrobić raczej taki bardziej widoczny salon, by ludzie bez przeszkód mogli sobie ogldać moje wyroby :) Wiadomo, jest to pewne ryzyko, ale myślę, że to bardziej zachęci kupujących.
#2016-12-08 03:57:03 

Modnisia

Użytkownik

Oczywiscie, że tak! DUże witryny są w cenie :) Ale do tematu - Alarm oczywiście rzecz musowa, kompletnie. Myślę, że jakaś ochrona też jest konieczna (nawet jak to czasem duże „misie”, to muszą po prostu robić wrażenie), ale też zadbaj o dobre oświetlenie z zewnątrz. Jest to udowodnione, że tam, gfzie jest więcej światła, dochodzi do mniejszej ilości przestępstw (wiesz, działanie na świeczniku, to chyba o to chodzi).
#2016-12-08 05:35:35 

Wyrachowany

Użytkownik

A ja uważam, że przede wszystkim musisz zainwestować w porządną kamerę, albo i dwie. Jedna od wejścia i druga z poglądem na nie – w razie, jak Ci jedną zamalują, to druga ich uchwyci. Wybór dobrych kamerek masz tutaj - http://mzxglobal.pl/kamery/kamery-ahd.html. Warto się im przyjrzeć.
#2016-12-08 07:51:32 

Taktyk

Użytkownik

A jak obraz będzie niewyraźny?
#2016-12-08 09:38:41 

Wyrachowany

Użytkownik

To są kamery wysokiej rozdzielczości, na nich na bank będzie bardzo wyraźny;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015